rady-cestovat-dovolena.cz_chalupanahorach_cz_nahledovy

Poznejte úchvatné scenérie Lužických hor a ubytujte se v jejich srdci

Lužické hory rozhodně nenabízí jen proslulý Národní park České Švýcarsko. Najdete zde mnoho jiných romantických, divokých i starodávných míst, která rozhodně stojí za návštěvu. Vyrazte sem minimálně na víkend, v ideálním případě na pohodový týden. Co rozhodně musíte vidět a kde se nejvýhodněji ubytovat?

Krátký přehled top míst Lužických hor

Máte rádi procházky přírodou a rádi se kocháte výhledem do krajiny? Zamiřte na Jetřichovické vyhlídky. Zvolit můžete trasu okolo skalního hradu Šaunštejn. Návštěvu si jistě zaslouží obec Chřibská, v jejím okolí se nachází čedičový vrch, malé vodopády, skladní hrádek a asi 8 km je vzdálena jedna z nejkrásnějších rozhleden celých hor – Jedlová.

rady-cestovat-dovolena.cz_chalupanahorach_cz_01 Rozhledna Jedlová – Autor: Mirek256 from cs

Další výlet směřujte na zříceninu gotického hradu Oybin (více o něm zde). Při výletech si určitě všimnete, že ve většině obcí i měst se nachází obchůdky se sklem. Je to odkaz dávných časů, Lužické hory byly výrobou skla proslulé. Historii tohoto řemesla si nejlépe prohlédnete v Muzeu Skla v Novém Boru. Za návštěvu určitě stojí i bývalé stříbrné štoly, nachází se v Jiřetíně pod Jedlovou.

rady-cestovat-dovolena.cz_chalupanahorach_cz_02 Jezírko ve štole Jana Evangelisty, Autor: Mirek256 – Vlastní dílo

Ubytování s neobyčejně uklidňující atmosférou

Jiřetín pod Jedlovou stojí za pozornost i z toho důvodu, že se jedná o výhodné strategické místo pro ubytování v Lužických horách a podnikání výletů do okolí. V místě se nachází stezky pro cyklisty i pěší. Ubytujte se v tradiční roubené chalupě, rázem se stanete součástí Lužických hor a poznáte jejich přívětivou atmosféru.

rady-cestovat-dovolena.cz_chalupanahorach_cz_03

Rodiny s dětmi i partu přátel nadchne tato chalupa na horách k pronájmu. Nabízí 2 pětilůžkové pokoje s možností přistýlky, dále jeden trojlůžkový a dvoulůžkové pokoj a jeden jednolůžkový. Kromě toho i společenskou místnost a plně vybavenou kuchyni. Chalupa na horách má i rozlehlou zahradu s houpačkou a pískovištěm. Užijete si zde perfektní dovolenou? Máte-li zájem, podívejte se na chalupanahorach.cz, snadno zde provedete i rezervaci ubytování.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/web/virtuals/138868/virtual/www/domains/rady-cestovat-dovolena.cz/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405

Napsat komentář