Dovolenou jsme si nakonec užili

Doba dovolených se přiblížila na dohled a ta naše dokonce až tak, že už pomalu začínáme balit a příští týden to vypukne! Musíme zařídit ještě všelicos, ale docela jsme plánovali, proto naše přípravy probíhají v relativním klidu.

Co nesmí chybět

Důležité je, abychom nezapomněli nic, bez čeho bychom si svou dovolenou užili o něco méně. Původně to vypadalo, že pojede i polovina knihovny, nakonec bude knížka jen jedna, otázkou je, která. Ale teď vážně – všechny doklady stojí v pozoru na svém místě, cestovní pojištění hned vedle, už se nám vyplatilo tyto záležitosti pohlídat. Stejně důležitá je pro nás lékarnička kvůli drobným úrazům a taky prostředky na i po opalování a několik základních léků. O všechno ostatní se člověk v nejhorším obejde, to už jsme taky vyzkoušeli…

Jak jsme se málem nepotápěli

Jednou jsme vycestovali k moři, hlavně kvůli potápění. Bydleli jsme v zastrčené vesničce, kde ale byly pro naše záměry skvělé podmínky. Touha po dobrodružství je veliká, rozhodli jsme se tedy nechat auto v blízkém přístavu a cestovat trajektem místo po souši.

Když jsme celí natěšení vystoupili z lodi, chybělo nám to nejdůležitější zavazadlo s veškerou výstrojí pro potápění!! Po jistých peripetiích se našlo, sice až druhý den, nekompletní a některé součásti byly poškozené, nicméně nějak použitelné.

Krása i nebezpečí přírody

Asi každý chce spatřit východ slunce nad mořem a my si toto divadlo nenecháváme nikdy alespoň jednou ujít. Vstali jsme před rozedněním a vystoupali pěšinou nad vesnici. Otevřel se pohled na ještě potemnělý záliv a přímo před námi se nad obzorem začal objevovat žhnoucí pás. Vycházející slunce postupně rozzářilo mořskou hladinu i skaliska okolo, teplota vzduchu stoupala a kameny se pod slunečními paprsky rychle rozehřívaly. Vydali jsem se zpět, sestup byl dost namáhavý.

Najednou jeden z nás na kamenité stezce uklouzl a sjel po srázu až ke skupince balvanů. Naštěstí si jen odřel lýtko a kotník, takže dolů došel po svých, při domácím ošetření se však ukázalo něco horšího.

Mezi kameny se musel zřejmě vyhřívat nějaký had, protože noha začala pořádně natékat a objevili jsme malé ranky po uštknutí.

Konec dobrý…

Byli jsem nuceni dostat se do nejbližšího většího městečka  a vyhledat lékařskou pomoc. Spolehli jsme se na své cestovní pojištění, které nám garantovalo hrazení léčebných výloh a mnoho dalšího. Při vyřizování události jsme pak navíc zjistili, že pojištění pokrývá i na naše zmizelé sportovní vybavení. V takových okamžicích člověk ocení, že si tuto záležitost vyřídil včas a na každou nenadálou událost je tím dobře připraven.

Napsat komentář