round-929915_1920

Dětské kolo se neobejde bez přilby

Děti jízdu na kole z valné většiny milují. Některým z nich ovšem chybí pud sebezáchovy a nedokážou domýšlet, jaké by mohla mít jejich rychlá jízda následky. I z toho důvodu je povinnou výbavou dětského kola cyklistická helma.

Co by měla dětská přilba splňovat?

Je důležité, aby helma na kolo dobře na hlavě seděla. Pokud je příliš volná, padá do čela nebo do týla, a tím pádem neplní svůj účel. Proto volte helmy s regulovatelným upínacím systémem. Před samotným nákupem je nutné změřit obvod hlavy, aby přilba dokonale k hlavě přilnula. Další užitečnou vlastností je odvětrávání. Ideální je, pokud jsou odvětrávací otvory vybaveny síťkou proti hmyzu. Nedojde pak k nepříjemné situaci, kdy by se například včela dostala pod helmu.

Dětské a juniorské helmy

Dětská helma na kolo pro nejmenší se prodává ve velikosti S. Jedná se zpravidla o rozpětí 48 – 52 cm. Juniorské helmy jsou k dostání o rozměru 52 – 56 cm. Jak vybrat správnou velikost? Změřte obvod hlavy dítěte v nejširším místě. Také byste se měli zaměřit na přilby vyrobené za pomoci technologie IN MOLD. Ta je zárukou vysoké pevnosti a odolnosti helmy.

Designy, které zaujmou

Výrobci dodávají na trh přilby v opravdu povedených designech. Děti si pak nošení helem s oblíbeným motivem doslova užívají. Nehrozí, že je budete muset přemlouvat, aby tento bezpečnostní doplněk nosily. Holčičkám se určitě budou líbit růžové a červené odstíny doplněné hvězdičkami nebo kytičkami. Chlapci ocení helmu pro multi-sportovní použití. Ochrání je na kole, kolečkových bruslích i na skateboardu.

Vychytávky

Cyklistická helma, která maximálně uspokojí vaše požadavky, je vybavena vestavěným LED zadním světlem, snímatelnými antialergickými vycpávkami, odnímatelným štítkem a rozšířenými částmi po bocích přilby. Čím je více těchto prvků, tím je helma bezpečnější.

Napsat komentář