Kufry na cestování samostatné i v sadách

Přemýšlíte, zda zakoupit samostatné cestovní kufry nebo zvolit sady cestovních kufrů? Sady cestovních kufrů jsou většinou cenově výhodné. Obsahují různé velikosti, které k sobě ladí a můžete je podle délky cesty používat i samostatně.

Cestovní kufry na kolečkách dnes obsahují mnoho detailů, které jistě oceníte. Při našem rozhodování, jaké cestovní kufry vybrat, hrají roli hlavně následující faktory. Kufry na cestování by v dnešní době měly mít vestavěné TSA zámky. Mnoha lidem vyhovuje měkčí, kvalitní a při tom odolná tkanina, jiným spíše skořepinové kufry. Je dobré vsadit na větší počet koleček, proto volte místo dvou raději čtyři s kvalitním provedením. Lépe se budete pohybovat po letištních halách i cestou do hotelu. Výhodou je vysouvací úchyt s možností nastavení, možnost zvětšení kufru a nízká samotná hmotnost.

Cestovní kufry a jejich sady

Sady cestovních kufrů obsahují velké cestovní kufry i palubní kufry. Mnohdy se díky lepší manipulaci sada dají skládat a upevňovat na sebe, což při přesunech jistě oceníte. Cestovní kufry na kolečkách se prodávají ve více velikostech i samostatně. Většinou jde v sadách o kabinové zavazadlo, střední a velký kufr. Pokud nepatříte mezi velké cestovatele, stačí vám střední varianta s 90 litry objemu. Některé kufry s tímto objemem lehce rozšíříte na 110 l. Pokud na dovolené rádi nakupujete dárky a suvenýry, tuhle vlastnost kufru budete doslova milovat.

bellman-luggage-cart-104031_1280

Kufr s TSA zámkem a kolečky

TSA zámky jsou dnes na mnoha kufrech pevně připevněné a disponují nastavitelným tříčíselným kódem. Z boku zatlačíte hrotem propisky na knoflík a přitom nastavíte kód posouváním koleček s čísly. Pokud budete mít TSA zámek, nemusíte se bát zničení kufru při letištní kontrole. Díky certifikaci TSA pracovníci letiště zámky odemknou, aniž by kufr poškodili a zase zamknou. Jízda s kufrem je na čtyřech kolečkách mnohem komfortnější a lehčí. Kufr lze lehce tlačit a je s ním lehčí manipulace pomocí výsuvného úchytu. Palubní zavazadlo lze často snadno přetáhnout přes úchyt kufru a převážet na kufru, aniž by spadlo.

Napsat komentář