5 skvělých tipů na výlet v Českém Švýcarsku

České Švýcarsko patří mezi klenoty České republiky. Je to ráj pískovcových měst, lesů, vyhlídek a roklí. Na tomto místě není možné se nudit. Existuje zde spousta míst, která byste měli navštívit. Věříme, že jedna návštěva vám stačit určitě nebude.

Historie

Pojďme se vrátit trochu do minulosti. Národní park České Švýcarsko je tu s námi již od roku 2000. Jeho hlavním cílem bylo chránit přírodní bohatství, které se na jeho území vyskytuje. To jsou například pískovcová města, skalní stěny a různé rostliny. Čistota NP České Švýcarsko je tak dobrá, až se sem vrací důležití zástupci zvířecí říše – lososi a sokoli stěhovaví.

Ubytování České Švýcarsko

Láká vás dovolená v Českém Švýcarsku? Není nic jednoduššího než si najít krásnou chatu, která poskytuje ubytování v soukromí. Navíc sem můžete přijet i s dětmi a psem. Na některých chatách máte k dispozici bazén, což se v horkém počasí opravdu hodí. Potřebujete pracovat? Vyberte si chatu s připojením k wifi. Půjčení chaty je nejen levná, ale i velmi příjemná varianta ubytování.

Skalní Hrad Šaunštejn

Hrad Šaunštejn bohužel podlehl času. Proto je možné vidět pouhé trosky. Šaunštejn vznikl cca v 14. století a jeho primární funkce bylo chránit české silnice, kde se odehrávaly obchodní cesty mezi vnitrozemím a Saskem. I když je hrad nedochovaný, doporučujeme ho navštívit. Nahoru se dostanete úzkou spárou vedoucí po schodech.

depositphotos_218985660_l-2015_optimized

Jetřichovické skalní vyhlídky

Čekají tu na vás 3 vyhlídky – Mariina skála, Vilemínina stěna a Rudolfův kámen. Ani jednu si určitě nenechte ujít. Máte čas celý den? Projděte si pěší vyhlídkový okruh, který měří 10 km. Zajímavost: vyhlídky se jmenují po členech rodu Kinských.

depositphotos_35483247_l-2015_optimized

Pískovcový masiv Tiské stěny

Tiské stěny spadají do CHKO Labské pískovce. Historie této krajinné oblasti sahá až 90 milionů let zpět. Pískovcový masiv dosahuje výšky 613 m n. m. a lze ho rozdělit na: Velké stěny a Malé stěny. Stěny jsou šikovně propojeny vyhlídkovou trasou, při cestě se můžete zastavit u 7 naučných zastávek.

Lanové centrum Jedlová

V lanovém centru můžete vyzkoušet 12 překážek, které se nachází ve výšce 5–7 metrů. Centrum je přístupné všem, kteří měří minimálně 120 cm a váží maximálně 130 kg. Až vás tato aktivita přestane bavit, můžete zajít na obrovskou houpačku, lezeckou stěnu nebo si půjčit koloběžky a sjezdové káry. Stejně tak máte možnost zajít do občerstvení nebo vzít děti na dětské hřiště. Otevřeno bývá o slunečných víkendech.

 

Napsat komentář