Egypt – dokonalá i bezpečná dovolená

Nikoho by jistě ani ve snu nenapadlo, že vyprahly africký kontinent nabízí tolik krás a možností, jak strávit opravdu kvalitní dovolenou. Na své si přijdou milovníci historie, mořští badatelé, sportovní nadšenci, ale i ti, kteří hodlají volné chvíle trávit s knihou na lehátku u moře či u bazénu. To vše za minimum peněz a opravdu není nutné se bát o svou bezpečnost.

Letadlem jen chvilku

Výhoda dovolené v Egyptě spočívá i v tom, že letadlem se na místo určení dopravíte za necelé čtyři hodiny, takže i rodina s dětmi to pohodlně zvládne. Většina cestovních kanceláří sem navíc létá v brzkých ranních hodinách, dopoledne už tedy strávíte v klidu na pláži. Pokud si pro svůj pobyt vyberete resorty Šarm aš-Šajch, Nuwejba, Dahab či Taba a pojedete sem jen na 14 dnů, nemusíte si ani vyřizovat vízum.

Každý si vybere

Egypt sice není zelené Řecko, abyste ho projeli na motorce nebo ve vypůjčeném autě. Ale nemusí to být tak, že nevytáhnete paty z ubytovacího komplexu. Velký dojem ve vás určitě zanechá výlet k pyramidám či na horu sv. Kateřiny, z které se dá pozorovat úchvatný východ slunce. Jestliže se tedy rozhodnete si tuto zemi užívat déle a na jiných místech, vízum už potřebovat budete. Pohodlně vám ho zajistí cestovní kancelář, nebo si ho vyřiďte před cestou na Velvyslanectví egyptské arabské republiky, trvá to asi týden. Vízum se dá pořídit i po příletu do Egypta na letišti, ale některé letecké společnosti ho vyžadují už při vstupu na palubu letadla. Vízum stojí 25 dolarů, tedy asi 600 Kč.

Moře, či bazén?

U každého hotelu najdete nepřeberné množství nejrůznějších bazénu a bazénků, se skluzavkami i bez, nebo vířivky, v Egyptě si ovšem nesmíte nechat ujít moře. I když jste se v životě potápěli maximálně doma ve vaně, kupte si šnorchl a brýle, ponořte se u některého z korálových útesů a kochejte se. Tolik nádherných, roztodivných a různobarevných ryb a korýšů jste zaručeně ještě nikdy neviděli. Kdo bude mít štěstí, zahlédne i želvu či murénu. Ale leckde stačí i mělčina a houska od snídaně a z rybího světa uvidíte opravdu nevídané. Odvážnější si samozřejmě mohou domluvit i potápění s bombou u některého ze vzdálenějších korálových útesů.

Dokonalý servis a bezpečí

Egypťané jsou všeobecně velmi přátelští, ale nemusíte se bát, že by byli otravní. V hotelových resortech se chovají klidně, jsou ochotní a úslužní. Mají rádi malé děti a hostům se snaží vyjít maximálně vstříc. Ať už si vyberete rušnější Hurghadu, kam se jezdí také surfovat, nebo klidnější hotely v Marsa Alam, vždy se můžete spolehnout na dobrý výběr jídel, nápojů a dokonalý servis. Pokud se budete pohybovat v hotelových resortech a pojedete na výlety organizované turistickými kancelářemi, nemusíte se rozhodně bát o svou bezpečnost. Aktuální informace o bezpečnostní situaci pravidelně sleduje české Ministerstvo zahraničních věcí.

Napsat komentář