Pitná voda za hranicemi

Odjezd na dovolenou může být stres. Všichni to moc dobře známe. Balení, plánování cesty a všudypřítomný pocit, že stále něco nemáte. Nezadělejte si však na nepříjemnosti i po příjezdu. Mezi největší nástrahy patří již tradičně kohoutková voda. Jistě jste slyšeli mnoho příběhů o dovolené, která byla lépe řečeno proseděná na záchodě. Pokud se ovšem dopravujete sami, máme pro vás řešení.

Pitná kohoutková voda. Odkud vlastně pochází? Získáváme ji z povrchových vodních zdrojů. To znamená moře, řeky, rybníky nebo potoky. Je tedy jasné, že přichází do styku z ledačím. Od pevných nečistot a bakterií po toxické látky. Samozřejmě velmi závisí i na stavu místního potrubí.

Dejte si pozor na místní tekutiny

Pokud se tedy na vytouženou dovolenou dopravujete sami, rozhodně popřemýšlejte o vlastních tekutinách. Jednoduše zkrátka nevíte, co v dané oblasti teče z kohoutku. Můžete namítat, že si nakoupíte balenou vodu v místních obchůdcích. Je to ale skutečně moudré? Taková voda velmi často absolvuje velmi dlouho prostoje ve skladech a regálech. Nemluvě o tom, že v tropických oblastech může stát na přímém slunci. A to je pro vodu v PET lahvi naprosto děsivá kombinace. Podepisuje se to totiž na její chuti, vůni a především pak na celkové hodnotě pro organismus.

V jakých zemí EU kohoutková voda nevyhovuje?

Pojďme se podívat na konkrétní země Evropské Unie, kde kohoutková voda nepatří mezi ty nejlepší. Pokud se ukáže, že voda daném státě nevyhovuje, musí požádat EU o tzv. výjimku. O tu se přihlásilo Maďarsko, Belgie, Švédsko, Finsko a Estonsko.

Barel s sebou a je po problémech!

Pokud si ovšem s sebou vezmete pár barelů pramenité vody, máte vyhráno. Máte zde totiž především jistoty. Pokud je od skutečně dobrého dodavatele, můžete se spolehnout na její čistě přírodní původ, vyvážené minerální složení a šetrný způsob stáčení. Další výhodou oproti klasické balené vodě je rychlost dodání ke spotřebiteli. Zaručena je tak vždy její čerstvost.

Napsat komentář