Jste zapáleným cyklistou a chcete, aby byl váš sportovní zážitek ještě komfortnější a efektivnější než kdykoliv předtím? Tak to byste již neměli váhat a měli se urychleně poohlédnout po cyklocomputeru, bez něhož dnes do terénu vyráží málokterý rekreační i profesionální jezdec. Nemáte-li s těmito moderními pomocníky žádné zkušenosti, nevadí. Právě z toho důvodu jsme sepsali následující rady a doufáme, že vám plánovanou koupi ulehčí.
Drátová, či bezdrátová varianta?
Ano, čtete správně. Bezdrátový trend již vtrhl i na pole cyklistických přístrojů. Ovšem vybrat si mezi oběma možnostmi musíte sami. Největší předností, kterou bezdrátový cyklocomputer nabízí, je v první řadě pohodlnější instalace a uvedení do provozu. Nejen, že se již nemusíte trápit s překážejícími kabely, ale i celkový vzhled vašeho vozítka bude o několik tříd výš. Jeho nevýhodou je nutnost pravidelné výměny baterií přímo v srdci přístroje a jeho jednotlivých čidlech. Myslíme si však, že za výsledné pohodlí tato nutnost i tak stojí. Zatracovat ale nesmíme ani klasické přístroje s kabeláží. Poskytnou vám stejné služby za nižší pořizovací cenu. Jak již bylo řečeno výše, všem ale nemusí vyhovovat dráty obklopující rámy a vidlice kola.
Co všechno cyklocomputer umí?
Správný cyklocomputer by měl umět hned několik důležitých věcí. Oproti cyklo tachometrům měřícím převážně rychlost, počet ujetých kilometrů a celkovou dobu jízdy, toho computery umí mnohem více. Ty nejlepší modely dokážou stejně jako stále oblíbenější fitness náramek změřit aktuální teplotu, rychlost srdečního tepu a stav krevního oběhu. Následně vám umožní propojení s počítačem, kde si naměřená data můžete uchovávat a vyhodnocovat. Samozřejmostí napříč všemi cenovými hladinami by měl být výpočet průměrné rychlosti či frekvence šlapání.